Jakie buty na rower - Video

Buty na rower to temat, który przećwiczyłem już wiele razy dlatego postanowiłem się podzielić moim doświadczeniem. Wybór odpowiednich butów do jazdy na rowerze powinien opierać się o 3 podstawowe zasady.

 Najważniejsza zasada, którą musicie się kierować to wygoda. W butach rowerowych musicie czuć się komfortowo, ale uwaga. Komfortowo, na rowerze. Nie mają to być buty wygodne na piesze
wycieczki czy do biegania tylko na rower. Oczywiście jeśli komuś dobrze się jeździ w takich butach to jego sprawa. Ja jednak z całą pewnością rekomenduję buty z płaską szeroką podeszwą.
Bez względu na to jaki model buta wybierzecie powinniście wybrać szeroką płaską podeszwę. Im podeszwa bardziej miękka i cieńsza tym lepsze czucie roweru. Niestety wraz ze zmniejszaniem się jej grubości wzrasta ryzyko zbicia pięty i odniesienia kontuzji. - Osobiście do jazdy na dircie preferuje bardziej miękką podeszwę. W góry jednak wybieram typowe buty rowerowe Teva, które może nie są super wygodne, ale za to gwarantują bezpieczeństwo. 
Pamiętajcie też, żeby wybierać podeszwy przynajmniej częściowo szyte. W zależności od modelu czasem dość wytrzymałe bywają też wulkanizowane. Zdecydowanie odradzam podeszwy klejone, zwyczajnie szkoda na nie kasy.Wybór cholewki to kolejny bardzo ważny punkt nad którym powinniście się zastanowić.Wyższy but to bezpieczniejsze kostki. 
A tak wygląda mój obecny zestaw ochronny do jazdy. Kask TSG Evolution Pro Transparent White
Ochraniacze na kolana Fuse bez plastiku. Ochraniacze IXS na piszczele- nie polecam tego modelu. Mam je od zimy i już puściły na szwach, a zamki nad kostką się rozpadły i z tego co słyszałem to każdemu się tak z nimi stało. 
Buty Teva Links - Bardzo sztywne i bezpieczne, ale długo musiałem się przekonywać żeby pierwszy raz je założyć na rower. Wysoka podeszwa sprawia wrażenie, że łatwo w nich skręcić kostkę. Jeśli jednak się przełamiecie i spróbujecie przyzwyczaić okaże się, że buty rowerowe to nie tylko marketing, ale fajna bezpieczniejsza alternatywa dla typowych butów deskowych.


snapchat: treneiroraf

Komentarze

Popularne posty